Ekonomi

Apple, “Vision Pro” başlığını tanıttı

Apple, iOS 17 güncellemesi, 15 inç MacBook Air, M2 Ultra çip ve güncellemeler dahil olmak üzere yeni teknolojilerini yıllık geliştirici etkinliği WWDC’de paylaştı.

Firmanın 2014 yılından beri duyurduğu ilk yeni ana eser serisi “Vision Pro”nun adının tanıtıldığı etkinlikte, eserin “apple.com” ve Apple Store lokasyonlarında satışa sunulacağı bildirildi. önümüzdeki yılın başında ABD’de 3.499 dolardan başlayan fiyatlarla.

Apple tarafından Vision Pro ile ilgili yapılan açıklamada, ürünün şirketin ilk uzaysal bilgisayarı olduğuna dikkat çekildi.

Vision Pro’nun, dijital içeriği fiziksel dünyayla harmanlarken diğer kullanıcılarla iletişimde kalmalarına olanak sağladığının belirtildiği açıklamada, çalışma “devrim niteliğinde” olarak nitelendirildi.

Açıklamada, Vision Pro’nun kullanıcının gözleri, elleri ve sesi gibi en doğal ve sezgisel girdilerle kontrol edilen tamamen üç boyutlu bir arayüz sunduğu belirtilirken, ürünün ultra yüksek sese sahip olduğu aktarılıyor. 23 milyon pikseli iki ekranda birleştiren çözünürlüklü görüntüleme sistemi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta da geçtiğimiz hafta yeni sanal gerçeklik gözlüğü Quest3’ü tanıttı. Eserin fiyatı ise 499 dolar olarak açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu