Haber

Balıkesir’de siyasi lobi faaliyetleri hızlandı

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine 50 günden az bir süre kalırken, siyasi partilerde adaylık heyecanı yaşanıyor. Balıkesir il başkanlıkları siyasi partilerin adaylık başvurusu yapanların isimlerini açıklarken, aday sayısı dikkat çekti. Buna göre en yüksek sayıya 70 başvuru ile AK Parti ulaştı. Bunu 43 başvuruyla CHP, MHP’ye 32, Uygun Parti’ye 37 başvuruyla takip etti.

Balıkesir’de 14 Mayıs seçimleri için siyasi partilerin aday listeleri kesinleşti. Seçime 50 günden az bir süre kala siyasetin değerli isimleri listelere girip girmeyerek adından söz ettirdi. AK Parti’nin halen görevde bulunan 6 milletvekili yeniden adaylık başvurusunda bulundu. 70 başvuruyla Balıkesir’de en çok aday çıkaran parti olan AK Parti’de de hafta sonu sandık başına gitti. Adaylık için başvuranlar arasında AK Parti MKYK üyesi Belgin Uygur da yer aldı.

CHP’nin adaylık başvurusu 43 oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın adaylık için başvuruda bulunmazken, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması halinde Ahmet Akın’a bakanlık görevi vereceği siyaset kulislerinde tartışıldı. CHP’nin diğer 2 milletvekili adaylık için başvurdu.

MHP ve İYİ Parti’nin aday sayısı birbirine yakındı. MHP’nin aday sayısı 32, İYİ Parti’nin aday sayısı ise 37 oldu. YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı Turhan Çömez de Balıkesir’den adaylığını açıkladı. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu