Haber

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi saat 14.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli’nin görüşmesinde deprem bölgesindeki son durum ve seçim çalışmalarının ele alınması bekleniyor.

SEÇİM KARARI CUMA GÜNÜ VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Mart Cuma günü seçim kararını vereceğini açıkladı. Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tek gündemimiz deprem, depremin yaralarını sarmak. Seçim süreci, beraberinde getirdiği yıpratıcı siyasi gerilimler ve gündemi kilitleme nedeniyle ister istemez bu çabaları gölgede bırakma riskini taşıyor.

Bunun için gündemden sapmaya yol açacak seçim sürecinin bir an önce geride bırakılması, ülkenin seçim gerilim ve tartışmalarından hızla çıkması şarttır. Seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasının bize bu fırsatı vereceğine inanıyoruz. Seçim sürecinde gündemimiz yine deprem olacak. Maddi ve manevi kayıplar tazmin edilecektir.

Siyasi çekişmelerle, polemiklerle, kavgalarla dolu bir seçim kampanyasına tahammül edemeyiz. Depremin ilk gününden itibaren siyasi tartışmaya hiç girmedik. Biz söylenenleri not etmekle yetindik. Böbürlenerek, iftira atarak işini riske atanları, rahat koltuklarında oturanları, halkımız keder içindeyken mal taksiminden endişe duyanları gördüğümüzü, işittiğimizi not ettik.”

DEPREM BÖLGESİ

Depremin ardından bölgede incelemelerde bulunan iki başkanın bugün gelinen son noktayı ve yapılan çalışmaları görüşmesi bekleniyor.

Erdoğan ve Bahçeli nihayet 16 Şubat’ta kamuoyu önüne çıktı ve görüşme 1 saat sürdü.

uluborlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu